TAB Gıda güvencesinde faaliyet gösteren Burger King®'in zengin ürün çeşidini geliştirmeye ve sürekli eğitime verdiği önem, bugünkü başarısındaki en önemli rolü oynamaktadır. Türkiye'de sektörünün lider markası Burger King®, bugün Türkiye genelinde 70’i aşkın ilde, 600’den fazla restoranı ile hizmet vermektedir.

Sayısız ödüle layık görülen Burger King®, son olarak Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ve araştırma şirketi AKADEMETRE işbirliği ile gerçekleştirilen 2016 ‘AVM’lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Perakende Markaları Araştırması’nda 1 numaralı marka seçilmiştir.

BURGER KİNG® WORLDWIDE INC.:

Burger King®, 1954 yılında James Mc Lamore ve David Edgerton tarafından Amerika Birleşik Devletleri – Miami’de kurulan ve Dünya’nın en büyük fast food zincirlerinden biridir. En büyük özelliği olan “Alevde Izgara” konsepti ve bu konseptin en popüler burgeri Whopper ilk kez 1957 yılında satışa sunulmuş, bu eşsiz lezzet hızla tüm dünyaya yayılmıştır. Burger King®, dünya genelinde 110 ülkede, 16.000’e yakın restoranı ile hizmet vermektedir.