Uluslararası kalite ve hijyen standartlarında üretim ve hizmete her zaman büyük bir özen gösteren TAB Gıda güvencesindeki Burger King®'in zengin olduğu kadar lezzetli ürün çeşidini geliştirmeye ve sürekli eğitime verdiği önem, bugünkü başarısındaki en önemli rolü oynamaktadır. Türkiye'de sektörünün lider markası olan Burger King®, bugün Türkiye genelindeki 600’den fazla restoranı ile lezzet düşkünlerine hizmet vermektedir.

Türkiye’nin kendi sektöründe en fazla istihdam sağlayan şirketi TAB Gıda bünyesindeki Burger King®; MediaCat’in düzenlediği Ipsos KMG araştırması sonuçlarına göre Fast Food kategorisinde 2011, 2012, 2013 ve 2015’te “Türkiye’nin Lovemark’ı” ve 2011, 2013 ve 2014 yıllarında ise “Türkiye’nin En Samimi Markası” seçilmiştir.

Sayısız ödüle layık görülen Burger King®, Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği tarafından düzenlenen  Effie Ödül töreninde, 2014 yılında ses getiren “Patatesin Kralı”  kampanyasıyla, zincir mağaza ve restoran kategorisinde Gümüş Effie Ödülü’ne layık görülmüştür. Burger King® web sitesi ise geçtiğimiz yıl Web Awards 2015’te “Food Industry” kategorisinde “Standard of Excellence” ödülü, W3 Awards 2015’te “General Website Categories – Food and Beverage” kategorisinde “Silver Award” ödülü ve 13. Altın Örümcek ödül töreninde Yiyecek & İçecek ve Restaurant & Cafe kategorisinde ikincilik ödülüne layık görülürken, bu yıl da 14. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Restoran & Cafe kategorisinde halkın favorisi seçilmiştir.

BURGER KING WORLDWIDE INC.:

Burger King®, 1954 yılında James Mc Lamore ve David Edgerton tarafından Amerika Birleşik Devletleri – Miami’de kurulan ve Dünya’nın en büyük hızlı servis restoran zincirlerinden biridir. “Alevde Izgara” konsepti ve bu konseptin en popüler burgeri “Whopper”, ilk kez 1957 yılında satışa sunulmuş ve bu eşsiz lezzet tüm dünyaya yayılmıştır. Burger King®, dünya genelinde 82 ülkede 12.500’den fazla restoranı ile hizmet vermektedir.