Burger King® Franchise Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burger King® franchise başvurusu yapmak isteyenlerin TAB Gıda franchise incelemeleri, TAB Gıda veya Burger King® resmi internet sitelerinde bulunan ön başvuru formlarını eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekir. Burger King® franchise ön başvuru formunda eksik bilgiler olması halinde başvurular dikkate alınmamaktadır. Başvuruların TAB Gıda yetkilileri tarafından değerlendirilmesinden sonra başvuru sahipleri ile iletişime geçilerek süreç hakkında bilgi aktarılmaktadır. Burger King® franchise ön başvuru formunda eksik bilgiler olması halinde başvurular dikkate alınmamaktadır. Başvuruların TAB Gıda yetkilileri tarafından değerlendirilmesinin ardından başvuru sahipleri ile iletişime geçilerek süreç hakkında bilgi aktarılmaktadır.

Burger King® Franchise Koşulları

Burger King franchise almak isteyen girişimcilerden TAB Gıda franchise koşullarına uyum sağlamaları ve yine TAB Gıda tarafından açıklanan Burger King® franchise şartlarını karşılamaları beklenir. Burger King® franchise’ı alabilmek için yatırımcının girişimcilik kriterlerini karşılaması, başarılı bir kariyere ve yönetim tecrübesine ek olarak Burger King® franchise bedeli dahil olmak üzere yatırımın gerektirdiği finansal kaynaklara sahip olması gerekir.

Burger King® franchise restoran işletmesi açabilmek için TAB Gıda tarafından düzenlenen eğitim programlarına katılım sağlanması, TAB Gıda yetkilileri tarafından onaylanan kriterlere sahip olan restoran alanının bulunması gerekir. Restoranın kolay erişilebilir bir lokasyonda olmasının yanı sıra fiziksel olarak karşılaması gereken özellikler hakkında belirli kurallar geçerlidir. Burger King® franchise fiziksel koşullar AVM restoranları ve Inline restoranlar doğrultusunda değişiklik göstermektedir.

Burger King® Franchising Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Burger King® Türkiye Franchise’ı Nasıl Alınır?

TAB Food Investments (TFI) Burger King® markasının Türkiye’deki Master Franchisee’si olma unvanına sahiptir. Bu nedenle Burger King® Türkiye franchise alınması için sürecin TAB Gıda yetkilileri ile yürütülmesi gerekir.

Burger King® franchise almak için öncelikle ön başvuru formu doldurulmalı; TAB Gıda franchise sistemi kriterlerine uygun nitelikler taşınmalı ve Burger King® franchise koşulları sağlanmalıdır.

2. Burger King® Franchise Bedeli Ne Kadar?

Burger King® Franchise yatırım bedeli 500.000 USD+KDV’den başlamaktadır. Yatırım bedeline ek olarak aylık royalty fee bedeli de alınmaktadır.

3. Burger King® Franchise Süresi Ne Kadar?

TAB Gıda tarafından Sub franchisee’lere verilen Burger King® franchise süresi 20 yıldır.

4. Burger King® Franchise Restoran Fiziksel Koşulları Nelerdir?

Başvuru sürecinde belirtilen Burger King® franchise restoran fiziksel koşulları yatırımcılar tarafından sağlanmalıdır. Restoran işletmesi için seçilecek iş yerinin giriş katında olması ve giriş katının minimum 120 m2 alana sahip olması gerekir. Toplam alan ise minimum 300 m2 olmalıdır. Restoran açılacak lokasyonun ön cephe genişliğinin minimum 6.5 metre olması, her kat için de tavan yüksekliğinin minimum 2.90 metre olması gerekir. Lokasyonun yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde bulunması, servis işletmesini kolaylaştıracak şekilde ana arterlere yakın olması gibi şartlar da aranmaktadır. Yatırımcı tarafından restoran olarak kullanılması düşünülen mekân TAB Gıda yetkililerince onaylanır ve kiralama işlemi yapılır.

5. Burger King® Franchising Verilen Şehirler

Burger King® Türkiye genelinde franchise vermektedir. Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu, ulaşım alternatifleri bulunan, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu destinasyonlarda açılan Burger King® franchise işletmeleri yatırımcılarına yüksek bir kârlılık sunmaktadır. Bu nedenle Burger King® İstanbul franchise işletmelerine ve Burger King® Ankara franchise işletmelerine daimi bir talep olmaktadır.

İstanbul ve Ankara dışında Burger King® İzmir franchise işletme sayıları da giderek artmaktadır. Yalnızca İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde de değil Burger King® franchise işletmeleri Türkiye genelindeki yatırımcıların tercihi olmayı sürdürmektedir.

Üniversitelerin bulunduğu illerde de talep her daim yüksek olmakla birlikte, Burger King® Eskişehir franchise, Burger Kin®g Aydın franchise restoran fırsatları da TAB Gıda güvencesiyle girişimcilere sunulmaktadır.

Sorularınız:

Bilgi ve başvurularınız için Burger King® Türkiye web sitesini inceleyebilir,  (0212) 310 66 00 numaralı telefondan ulaşabilir ya da  franchise@tabgida.com.tr  mail adresinden bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla,
TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

TAB Gıda Franchise | Burger King Franchise | TAB Food Investments (TFI) Burger King Türkiye

FRANCHISING ÖN BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ